Živa voda je vrsta čiste vode, katera je za naše telo izključno bolj zdrava, kot bodi si voda iz pipe. Pri živi vodi, gre za vodo, katera vsebuje 75 mineralov. To pa predstavlja kar 89 procentov vseh elementov, katere naše telo nujno potrebuje za normalno oziroma zdravo delovanje. Živa voda torej konkretno pripomore k zdravju telesa, sploh pa v smeri samozdravljenja človeškega telesa samega.
Živo vodo lahko najdemo, oziroma se jo pridobiva v raznih studencih, rekah, potokih in tako dalje, kjer je narava kar se da neokrnjena in ni prisotnih človeških dejavnikov (vsaj ne v veliki meri), ki bi onesnažili to vodo. Živa voda, lahko torej rečemo, da je predvsem naravna voda in je po zgradbi in sestavi relativno podobna našemu telesu. Zaradi vse polucije in človekovega ravnanja, pa je izvirov žive vode čedalje manj, vendar jih v Sloveniji še lahko najdemo nekaj.
Vodo pa se da z alternativnimi načini tudi »oživeti« nazaj.
Ko zberemo živo vodo iz izvira, je najbolje, da jo ustekleničimo, saj bo tako lahko voda ostala takšna, kot je bila pri izviru, nekje do 14 dni. Temu lahko pripomoremo s tem, da vodo hranimo nekje na hladnem, a je pri temu ne smemo zamrzniti, prav tako ne zavreti, saj bi po tem živa voda izgubila svoj učinek. Dobro je tudi, da vodo hranimo v temnih steklenicah.
Čeprav je verjetno večina ljudi prvič slišala za živo vodo, moramo vedeti, da ko se je človek razvijal, torej nekje milijon do dva milijona let nazaj, torej, ko se je razvijal Avstralopitek, Homo habilis, Homo erectus. Vse te naše predhodne vrste, so pile zgolj in samo živo vodo, ki so jo takrat lahko pridobili v naravi, saj je bila narava takrat neokrnjena, saj nanjo niso delovali človeški dejavniki kot danes. Skozi celotno zgodovino človeškega razvoja je bila živa voda torej skoraj edini vir tekočine.